Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

kouřimské hudební slavnosti

Kostel sv. Štěpána se od roku 1999 každoročně v čase předposledního červnového víkendu stává dějištěm Kouřimských hudebních slavností. Jedná se o událost, která svým uměleckým a společenským významem výrazně přesahuje rámec běžného života města. Jejími pořadateli jsou občanské sdružení Kouřimské hudební slavnosti, Město Kouřim a Římskokatolická farnost Kostelec nad Černými lesy.

V souvislosti s tímto hudebním svátkem již Kouřim v uplynulých letech navštívila řada umělců, kteří jsou vynikajícími interprety v oblasti hudební i dramatické tvorby. Z nich je možné připomenout například mezzosopranistku Terezu Mátlovou, houslistky Gabrielu Demeterovou a Shizuku Ishikawu, Vlachovo kvarteto, Český komorní orchestr, kytaristu Štěpána Raka, varhaníky Vladimíra Roubala a Jaroslava Tůmu, rakouskou violoncellistku Angeliku May, Václava Hudečka, harfistku Janu Bouškovou, nebo soubor Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena. Koncerty v minulých letech doprovázeli mluveným slovem Jana Štěpánková, Otakar Brousek, Alfréd Strejček, Jiří Suchý, Václav Postránecký, Martin Stropnický a další umělci.

Z výtěžku Kouřimských hudebních slavností a finančních příspěvků sponzorů byla podpořena generální oprava varhan svatoštěpánského chrámu a restaurování nejstarší zachovalé části jeho mobiliáře – renesančního epitafu rodiny Jana Lána z Varvažova.

Podlipanské kulturní slavnosti - Kouřimské hudební slavnosti 2014

Kouřimské hudební slavnosti Kouřimské hudební slavnosti II Kouřimské hudební slavnosti III

Za laskavé poskytnutí fotografií děkujeme J. Beránkovi, J. Kroužilovi, A. Mudrovi, M. Patrnému, R. Šulcovi,
Regonálnímu muzeu v Kolíně a Státnímu okresnímu archivu v Kolíně.
Tento web vznikl za podpory Fondu kultury Středočeského kraje.